Znokautował mężczyznę, wcześniej wybił szybę wystawową

W Szczecinku przy pomoście widokowym znajdującym się przy Zamku Książąt Pomorskich w godzinach wieczornych 11.08.2022 r. grupa kilku osób swoim zachowaniem zwróciła uwagę operatora monitoringu wizyjnego.
W pewnym momencie dwóch mężczyzn zaczęło się ze sobą szarpać, jeden z nich zadał cios w twarz z pięści drugiemu, objął ręką jego szyję i przewrócił na ziemię. Mężczyzna całym impetem padł na ziemię uderzając głową o płytki chodnikowe i bezwładnie przez chwilę leżał na ziemi. Dyżurny Straży Miejskiej skierował w to miejsce patrol SM oraz powiadomił policję. Strażnicy miejscy interweniowali wspólnie z przybyłym patrolem policji. Wszystkie osoby, które zakłócały tam porządek publiczny zostały zatrzymane. Dalsze czynności prowadzi policja.
Ta sama grupa osób znajdowała się wcześniej na ulicy Wyszyńskiego, gdzie kamera monitoringu zarejestrowała stłuczenie szyby wystawowej w sklepie przez tego samego mężczyznę, który później znokautował człowieka przy pomoście.

STATYSTYKI

29.08. - 04.09.2022 r.

Liczba zgłoszeń: 57
Liczba interwencji: 79
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 16
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

29 - 09 - 2022

Odznaczenie dla Burmistrza Miasta

Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej Szczecinka Burmistrz miasta Szczecinek Daniel Rak został odznaczony Krzyżem za Zasługi dla ochrony porządku publicznego i bezpieczeństwa. Odznaczenie Burmistrzowi nadała Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej, które osobiście wręczył Prefekt Krajowej Rady Komendantów, Komendant straży miejskiej w Częstochowie Artur Hołubiczko.

Więcej Czytaj dalej