Posprzątaj po swoim psie

Obserwując po zimie chodniki i trawniki w naszym mieście możemy zauważyć, że nie wszyscy opiekunowie czworonogów sprzątają po swoich pupilach.  Pozostawione na trawnikach i chodnikach psie odchody szpecą nasze miasto i negatywnie wpływają na zdrowie nasze i naszych dzieci.

Przypominamy, że zakres obowiązków osób trzymających zwierzęta domowe reguluje prawo miejscowe w postaci uchwały Rady Miasta Szczecinka w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Szczecinek. Najważniejszy z nich to niezwłoczne uprzątnięcie zanieczyszczeń i umieszczenie ich w koszu na śmieci. Niepozostawianie psa bez dozoru w miejscach publicznych.  Prowadzenie psa na smyczy, a zwolnienie go ze smyczy jest dozwolone, gdy pies ma założony kaganiec i mamy nad nim pełną kontrolę.

Gdy widzimy opiekuna psa lekceważącego swoje obowiązki, możemy zwrócić mu uwagę. W przypadku gdy przywołanie go do porządku nie przyniesie skutku, należy zgłosić ten problem Straży Miejskiej w Szczecinku lub Policji.  Można tego dokonać, dzwoniąc na numer alarmowy 986 albo 112 lub osobiście w siedzibie straży miejskiej ewentualnie Policji. Przypominamy, że za lekceważenie obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe strażnik miejski lub policjant może nałożyć mandat karny do 500 zł.

STATYSTYKI

29.05. - 04.06.2023 r.

Liczba zgłoszeń: 60
Liczba interwencji: 73
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 26
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

02 - 06 - 2023

Nieletni upojony alkoholem

 1 czerwca około godz. 12;00 operator kamer monitoringu na przystanku autobusowym koło dworca kolejowego zauważył leżącego na ławce młodego mężczyznę.

Więcej Czytaj dalej