Nieletni spożywali alkohol

Od początku maja jest ujawnianych coraz więcej zdarzeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych.
W poniedziałek 30 maja około godziny 13 operator kamer monitoring miejskiego zauważył grupę młodych ludzi, którzy spożywali alkohol na terenie SAW przy ul. Kopernika. Podczas legitymowania okazało się, że pięć osób to nieletni uczniowie szkół ponadpodstawowych, w związku, z tym o interwencji została powiadomiona policja. Nieletni zostali przekazani rodzicom. Jedna osoba, która była pełnoletnia została ukarana mandatem karnym.
Przypominamy, że spożywanie napojów alkoholowych w miejscu publicznym jest zabronione zgodnie z art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi grozi grzywna.
Straż Miejska prowadzi kontrole pod kątem spożywania alkoholu przez młodzież. Ujawniamy przy tym przypadki zaśmiecania i dewastacji mienia. 
 

STATYSTYKI

27.05. - 02.06.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 64
Liczba interwencji: 105
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

10 - 06 - 2024

Wandal niszczył śmietniki

W dniu 8 czerwca około godziny 20 operator kamer monitoringu zauważył mężczyznę, który przywracał śmietniki na ul. Bartoszewskiego. Pijany mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.