AED to urządzenie ratuje życie !

Straż Miejska w Szczecinku posiada na wyposażeniu radiowozu mobilny defibrylator serca AED. Otrzymaliśmy go 2 lata temu Dzięki Szczecineckiej Akademii Ratownictwa Medycznego, która pozyskała na to środki z budżetu obywatelskiego. Takie urządzenia są rozlokowane na terenie miasta i gotowe do użycia.

Automatyczny defibrylator serca AED stosowany jest najczęściej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń lub nagłego zatrzymania krążenia. Jest urządzeniem medycznym, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną.

Jego obsługa jest bardzo prosta. Po uruchomieniu go komendy głosowe prowadzą przez akcję reanimacyjną. Pamiętajmy, że to urządzenie naprawdę ratuje życie.

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, gdzie AED mogą się znajdować w naszym mieście.  Może warto wiedzieć, gdzie ich szukać. W ramach projektu „akcja reanimacja” urządzenia umieszczono w skrzynkach zewnętrznych zawierających m.in. panel oświetleniowy, system alarmowy oraz panel grzewczo-chłodzący. Znajdują się one między innymi na budynku stadionu lekkoatletycznego przy ul. Staszica, Urzędzie Gminy, Szkole Podstawowej nr 1, Starostwie Powiatowym, budynku centrum organizacji pozarządowych przy ul. Armii Krajowej, budynku MOPS przy ul. Wiejskiej, hali sportowej przy ul. Kopernika, Centrum Informacji Turystycznej, budynku SAPiK-u przy ul. Kościuszki, Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 5 i Szkole Podstawowej nr 7. Dodatkowo urządzenie zamontowane zostało w Ratuszu.

Pomocna w lokalizacji AED może być aplikacja mobilna na telefony komórkowe Staying Alive.

 

           

STATYSTYKI

27.05. - 02.06.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 64
Liczba interwencji: 105
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

10 - 06 - 2024

Wandal niszczył śmietniki

W dniu 8 czerwca około godziny 20 operator kamer monitoringu zauważył mężczyznę, który przywracał śmietniki na ul. Bartoszewskiego. Pijany mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.