Laweta reklamowa zniknęła z parkingu

Pod koniec marca dzięki działaniom podjętym przez Straż Miejską zniknęła laweta reklamowa z jednego parkingu na terenie miasta. Reklama ta stała w pasie drogowym a w takiej sytuacji wymagane, jest uzyskanie od zarządcy drogi zezwolenia. Jego brak z mocy ustawy o drogach publicznych jest podstawą do wymierzenia, przez właściwy organ administracji publicznej kary pieniężnej. Urząd Miasta wezwał właściciela do usunięcia reklamy. Stoimy na stanowisku, że miejsce parkingowe nie jest przeznaczone do stawiania takich reklam, parking ogólnodostępny służy do pozostawienia na nim pojazdu, gdy następuje przerwa w ruchu drogowym. Może też stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie określone w art. 63a Kodeksu Wykroczeń. Z podobną sytuacją mogą spotkać się osoby, które parkingi wykorzystują do innych celów i pozostawiają pojazd bez ruchu na okres kilku tygodni lub miesięcy.

 

STATYSTYKI

06.05. - 12.05.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 56
Liczba interwencji: 131
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 11
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 3

13 - 05 - 2024

Warsztaty Fundacji Ewy Naworol " My Nie gryziemy"

Do Szczecinka przyjechała ciężarówka Fundacji Ewy Naworol. Przez najbliższe trzy tygodnie z naszym udziałem, będą prowadzone warsztaty pod hasłem " My nie gryziemy"

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.