Takie obrazki można często spotkać w naszym mieście.

Takie obrazki można często spotkać w naszym mieście.
Przypominamy, że na terenie miasta raz w miesiącu prowadzone są zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Dzień przed datą prowadzenia takiej zbiórki można odpady wielkogabarytowe wystawić przy śmietnikach. W innych terminach, każdy sam może takie odpady dostarczyć na wysypisko śmieci, gdzie przyjmowane są za darmo. Dostarczający je nie ponosi z tego tytułu kosztów. Pomimo tego mieszkańcy i tak nie stosują się do przepisów i wyrzucają meble i inne sprzęty w terminach innych niż prowadzona jest taka zbiórka. Odpady te później zalegają przy śmietnikach nawet po kilka tygodni. Ostrzegamy, że takie zachowanie jest wykroczeniem i sprawca, musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 500 zł. Tyle obecnie przewiduje taryfikator za zaśmiecanie miejsca publicznego. Obecnie rozpoczęła się zbiórka odpadów wielkogabarytowych od ul. Trzesieckiej, przypominamy, że odpady takie, można wystawiać dzień przed zbiórką lub rano w dniu wywozu. Harmonogram można sprawdzić na internetowych stronach PGK, Urzędu Miasta lub u zarządcy wspólnoty, osiedla. Wszyscy chcemy, żeby nasze miasto było czyste. Zwracajmy uwagę takim „śmieciarzom”, reagujmy, dzwoniąc do straży miejskiej na numer alarmowy 986.
 

STATYSTYKI

27.05. - 02.06.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 64
Liczba interwencji: 105
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

10 - 06 - 2024

Wandal niszczył śmietniki

W dniu 8 czerwca około godziny 20 operator kamer monitoringu zauważył mężczyznę, który przywracał śmietniki na ul. Bartoszewskiego. Pijany mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.