Materiały wyborcze podlegają pranej ochronie.

Zwiększająca się ilość umieszczanych w przestrzeni publicznej plakatów i haseł wyborczych świadczy o tym, że kampania wyborcza nabrała tempa. Informujemy, że materiały wyborcze podlegają prawnej ochronie. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, w czasie trwania kampanii wyborczej wszelkie materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej. Prawna ochrona materiałów wyborczych to nic innego jak zakaz niszczenia, usuwania, zamalowywania i czynienia ich nieczytelnymi, za co grozi kara grzywny.

Przypominamy również, że umieszczanie plakatów bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości jest zabronione. Art. 495 Kodeksu wyborczego mówi, kto w związku z wyborami umieszcza plakaty i hasła wyborcze na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia - podlega karze grzywny.

Używanie urządzeń nagłaśniających w przestrzeni publicznej w tym do agitacji wyborczej w myśl przepisów prawa jest również zabronione. Zgodnie z art. 343 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska, kto narusza zakaz używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe podlega karze grzywny.

Gratulując wszystkim kandydatom, startującym w wyborach samorządowych przypominamy, że w terminie 30 dni po dniu wyborów komitety wyborcze są zobowiązane do usunięcia wszystkich materiałów wyborczych z przestrzeni publicznej.

STATYSTYKI

27.05. - 02.06.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 64
Liczba interwencji: 105
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

10 - 06 - 2024

Wandal niszczył śmietniki

W dniu 8 czerwca około godziny 20 operator kamer monitoringu zauważył mężczyznę, który przywracał śmietniki na ul. Bartoszewskiego. Pijany mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.