Rowerzysta wyposażenie

Przypominamy rowerzystom o obowiązku jazdy z włączonym oświetleniem po zmierzchu. Rower powinien być wyposażony w światło (białe lub żółte) z przodu oraz czerwone z tyłu w rowerze, które pełni funkcję pozycyjną, informującą innych o tym, gdzie rowerzysta jest i w którą stronę się porusza. Ponadto rower powinien być wyposażony w czerwone światło odblaskowe z tyłu, które jest obowiązkowe niezależnie od pory dnia. Zachęcamy do korzystania z dodatkowych odblasków – opasek lub kamizelek odblaskowych. Zwiększają one znacząco widoczność po zmroku i dają pojazdom szansę na zauważenie rowerzysty. Warto również założyć kask, by chronić swoją głowę. Pamiętaj, oświetlenie rowerzysty to nie to samo co oświetlenie roweru. Rowerzysta w myśl przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym to kierujący pojazdem, a zatem tak jak każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobowiązany do przestrzegania przepisów, stosowania się do znaków i sygnałów drogowych, poleceń i sygnałów osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego.

 

STATYSTYKI

27.05. - 02.06.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 64
Liczba interwencji: 105
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

10 - 06 - 2024

Wandal niszczył śmietniki

W dniu 8 czerwca około godziny 20 operator kamer monitoringu zauważył mężczyznę, który przywracał śmietniki na ul. Bartoszewskiego. Pijany mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.