Wysoka grzywna za znieważanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Szczecinku.

Pewien mężczyzna w trakcie interwencji kierował w kierunku strażników słowa obraźliwe. Sprawa została zakwalifikowana jako przestępstwo znieważenia funkcjonariuszy publicznych, podczas i w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych (art. 226 kodeksu karnego) i trafiła na wokandę Sądu.

Art. 226 § 1 Kodeksu karnego
Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sąd po rozpoznaniu sprawy uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu w akcie oskarżenia czynu i skazał go po przeliczeniu dziennych stawek, opłat i kosztów sądowych na karę aż 7270 zł.

Można zadać sobie pytanie czy było warto?

 

Poniżej publikujemy skan wyroku Sądu.

 

STATYSTYKI

27.05. - 02.06.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 64
Liczba interwencji: 105
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 7

10 - 06 - 2024

Wandal niszczył śmietniki

W dniu 8 czerwca około godziny 20 operator kamer monitoringu zauważył mężczyznę, który przywracał śmietniki na ul. Bartoszewskiego. Pijany mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.