Pomoc dla osób w kryzysie bezdomności – apelujemy o czujność

Zbliżają się coraz chłodniejsze dni, a niskie temperatury szczególnie zagrażają osobom w kryzysie bezdomności. Apelujemy do mieszkańców, aby nie pozostawali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.

Co robi straż miejska?

  1. Patrole regularnie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności, takie jak klatki schodowe, opuszczone budynki czy altany działkowe.
  2. Funkcjonariusze informują o dostępnych formach pomocy, takich jak noclegownie, ogrzewalnie i jadłodajnie.

Jak można pomóc?

Jeśli zauważysz osobę potrzebującą pomocy:

  • Zgłoś sytuację do straży miejskiej, dzwoniąc pod numer 986 lub na Policję na 112.
  • Zaproponuj ciepły napój lub informację o najbliższym miejscu, gdzie można otrzymać wsparcie.

Dostępne miejsca pomocy:

  • Ogrzewalnia przy ul. Wodociągowej 6, czynna całodobowo.
  • Schronisko dla osób bezdomnych „ Zacisze” przy ul. Wodociągowej 6.
  • Jadłodajnia przy ul. Wodociągowej 6, wydająca posiłki od godziny 10 do 15.

Każda zgłoszona interwencja może uratować komuś życie. Dziękujemy za współpracę i czujność!

STATYSTYKI

25.05. - 31.05.2026 r.

Liczba zgłoszeń: 50
Liczba interwencji: 125
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 30
Pomoc dla zwierząt: 11

03 - 06 - 2026

Nowe przepisy od 3 czerwca: Kask obowiązkowy dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia

Od dziś wchodzą w życie kluczowe zmiany w przepisach, które mają na celu jeszcze lepszą ochronę zdrowia i życia dzieci.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.