Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany dzięki czujności strażników miejskich
W niedzielę 8 grudnia tuż po północy, patrol Straży Miejskiej kontrolujący jedną z ulic miasta zwrócił uwagę na rowerzystę poruszającego się bez wymaganego oświetlenia. Styl jazdy mężczyzny wzbudził podejrzenia strażników, dlatego podjęli oni interwencję.
Podczas kontroli wyczuli od rowerzysty woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano mężczyznę. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie rowerzysty.
Straż Miejska przypomina, że poruszanie się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest nie tylko wykroczeniem, ale również stwarza poważne zagrożenie dla samego rowerzysty i innych uczestników ruchu.
STATYSTYKI
25.05. - 31.05.2026 r.
Liczba zgłoszeń: 50
Liczba interwencji: 125
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 30
Pomoc dla zwierząt: 11
Nowe przepisy od 3 czerwca: Kask obowiązkowy dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia
Od dziś wchodzą w życie kluczowe zmiany w przepisach, które mają na celu jeszcze lepszą ochronę zdrowia i życia dzieci.
Więcej








