Wandal ujęty dzięki operatorowi monitoringu
W nocy z 12 na 13 lipca, około godziny 23:50, operator miejskiego monitoringu zauważyła, jak młody mężczyzna na elewacji budynku przy Placu Wolności nanosi farbą w sprayu wulgarny napis oraz symbol graficzny.
Operator natychmiast powiadomiła kierownika zmiany Straży Miejskiej, który przekazał informację o przemieszczaniu się sprawcy dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Dzięki szybkiemu działaniu i współpracy służb, mężczyzna został ujęty przez patrol Policji na ul. Winnicznej. Okazało się, że ujęty wandal posiadał przy sobie środki odurzające i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Zdarzenie zostało udokumentowane, a materiał z monitoringu zabezpieczony. To kolejny przykład skuteczności miejskiego systemu monitoringu i dobrej współpracy służb porządkowych.

STATYSTYKI
25.05. - 31.05.2026 r.
Liczba zgłoszeń: 50
Liczba interwencji: 125
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 30
Pomoc dla zwierząt: 11
Nowe przepisy od 3 czerwca: Kask obowiązkowy dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia
Od dziś wchodzą w życie kluczowe zmiany w przepisach, które mają na celu jeszcze lepszą ochronę zdrowia i życia dzieci.
Więcej








