Wandal ujęty dzięki operatorowi monitoringu

W nocy z 12 na 13 lipca, około godziny 23:50, operator miejskiego monitoringu zauważyła, jak młody mężczyzna na elewacji budynku przy Placu Wolności nanosi farbą w sprayu wulgarny napis oraz symbol graficzny.

Operator natychmiast powiadomiła kierownika zmiany Straży Miejskiej, który przekazał informację o przemieszczaniu się sprawcy dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Dzięki szybkiemu działaniu i współpracy służb, mężczyzna został ujęty przez patrol Policji na ul. Winnicznej. Okazało się, że ujęty wandal posiadał przy sobie środki odurzające i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zdarzenie zostało udokumentowane, a materiał z monitoringu zabezpieczony. To kolejny przykład skuteczności miejskiego systemu monitoringu i dobrej współpracy służb porządkowych.

STATYSTYKI

25.05. - 31.05.2026 r.

Liczba zgłoszeń: 50
Liczba interwencji: 125
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 30
Pomoc dla zwierząt: 11

03 - 06 - 2026

Nowe przepisy od 3 czerwca: Kask obowiązkowy dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia

Od dziś wchodzą w życie kluczowe zmiany w przepisach, które mają na celu jeszcze lepszą ochronę zdrowia i życia dzieci.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.