Straż Miejska w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”
Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, przedstawiciele naszej formacji wzięli udział w uroczystych obchodach upamiętniających bohaterów antykomunistycznego podziemia.
W imieniu Straży Miejskiej hołd uczestnikom podziemia niepodległościowego złożyli: Zastępca Komendanta, Kierownik Referatu Monitoringu Miejskiego. Wspólnie złożyli oni wiązankę kwiatów w miejscu pamięci, oddając cześć tym, którzy po II wojnie światowej z odwagą i poświęceniem walczyli o pełną suwerenność Polski.
Straż Miejska nie tylko uczestniczyła w oficjalnej delegacji, ale również tradycyjnie czuwała nad bezpiecznym i spokojnym przebiegiem całych uroczystości.

STATYSTYKI
15.06. - 21.06.2026 r.
Liczba zgłoszeń: 49
Liczba interwencji: 167
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 57
Pomoc dla zwierząt: 14
Interwencja służb przy ul. Wyszyńskiego. Pomoc dla 92-letniej seniorki
Wzorowa postawa mieszkanki Szczecinka oraz sprawna koordynacja działań ratunkowych pozwoliły na szybkie udzielenie pomocy starszej kobiecie. Kluczowa okazała się czujność sąsiedzka.
Więcej








