Strażnicy ze Straży Miejskiej w Szczecinku doskonalili swoje kwalifikacje.
W dniu 10 marca nasi strażnicy uczestniczyli w szkoleniu pt. „Postępowanie ze zwierzętami oraz zasady bezpiecznego ich odławiania”. Szkolenie było podzielone na dwa moduły. Pierwszy poprowadzony był przez Specjalistę ds. BHP. Omówiono zasady bezpiecznego przeprowadzania interwencji w udziałem zwierząt. Drugi moduł przeprowadziła Pani Monika Smolińska – Kierownik schroniska w Szczecinku. Program szkolenia obejmował podstawy prawne, procedury postępowania i zasady współpracy pomiędzy Strażą Miejską w Szczecinku a Schroniskiem dla zwierząt w Szczecinku. Serdecznie dziękujemy Paniom – ekspertkom za poświęcony nam czas oraz chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Dzięki takim wspólnym przedsięwzięciom możemy jeszcze skuteczniej pomagać zwierzętom i reagować na zgłoszenia mieszkańców. Dbamy o bezpieczeństwo – ludzi i zwierząt.
STATYSTYKI
15.06. - 21.06.2026 r.
Liczba zgłoszeń: 49
Liczba interwencji: 167
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 57
Pomoc dla zwierząt: 14
Interwencja służb przy ul. Wyszyńskiego. Pomoc dla 92-letniej seniorki
Wzorowa postawa mieszkanki Szczecinka oraz sprawna koordynacja działań ratunkowych pozwoliły na szybkie udzielenie pomocy starszej kobiecie. Kluczowa okazała się czujność sąsiedzka.
Więcej








