Deklaracja dostępności
Straż Miejska w Szczecinku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.sm.szczecinek.pl
Data publikacji strony internetowej: 01.04.2017 r.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 15.03.2019 r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- zamieszczone na stronie filmy nie posiadają audiodeskrypcji,
- złożony element graficzny (mapa) nie ma poszerzonego opisu,
- nie ma unikalnych tytułów stron informujących o ich zawartości lub tytuły te mają złą strukturę,
- przy linkach do pobrania pliku brakuje dodatkowych informacji o formacie, wielkości lub ewentualnie języku,
- na stronie nie ma ani wyszukiwarki ani mapy strony.
Wyłączenia:
-
duża część materiałów na stronie zostało opublikowanych przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
Przygotowanie deklaracji
- Data sporządzenia deklaracji: 28
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 28
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB)
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. W okresie sprawozdawczym dodano panel dostępności umożliwiający zmianę kontrastu oraz powiększenie tekstu.
Aplikacje mobilne
Straż Miejska w Szczecinku nie posiada ani nie udostępnia aplikacji mobilnych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Jarosław Dudek adres poczty elektronicznej j.dudek@sm.szczecinek.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Straży Miejskiej w Szczecinku znajduje się przy ul. Karlińska 15 w Szczecinku. Bezpośrednio przy wejściu do budynku znajduje się parking dla interesantów.
Do wejścia prowadzą schody oraz dostępny jest podjazd dla osób poruszających się na wózku.
W budynku nie zainstalowano windy.
W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku.
Istnieje możliwość wstępu do budynku z psem asystującym.
Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza migowego na miejscu. Osoba zainteresowana powinna zgłosić chęć skorzystania z takiej pomocy co najmniej 2-3 dni robocze przed zdarzeniem.
Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego - na dzień 01.01.2025 r. ODCZYTAJ TUTAJ

STATYSTYKI
17.03. - 23.03.2025 r.
Liczba zgłoszeń: 50
Liczba interwencji: 112
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 38
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 3
Zakaz wypalania traw i konsekwencje prawne
Przypominamy, że wypalanie traw, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych, trzcinowisk, a także rozniecanie ognia w lesie, na terenach śródleśnych, łąkach, torfowiskach i wrzosowiskach, jest surowo zabronione. Naruszenie tych przepisów wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Więcej