Bannery, plakaty, ogłoszenia.

Spotykamy je na co dzień w naszym mieście, często tam, gdzie nie powinny wisieć.  To nie tylko kwestia estetyki, ale również respektowania prawa, bowiem wieszanie plakatów, ulotek oraz reklam w miejscach niedozwolonych, takich jak słupy energetyczne, rynny, latarnie czy fasady budynków, stanowi wykroczenie. 

Art. 63a § 1 KW : Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. 

Strażnik miejski może nałożyć mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych.

Przypominamy, że legalne rozlepianie ulotek wymaga zgody zarządzającego obiektem, na którym chcemy umieścić plakat, ulotkę lub inne materiały informacyjne. W Szczecinku znajdują się słupy ogłoszeniowe, gdzie można legalnie umieszczać afisz, ulotkę. 

 

STATYSTYKI

10.06. - 16.06.2024 r.

Liczba zgłoszeń: 67
Liczba interwencji: 138
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 26
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 8

01 - 07 - 2024

Czujna postawa strażników miejskich doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

W nocy 29 czerwca 2024 r. około godz. 0:25 na ulicy Pilskiej patrol straży miejskiej zauważył samochód marki Mercedes, który jechał w stronę miasta „zygzakiem”, co mogło wskazywać na to, że kierujący jest pod wpływem alkoholu.

Więcej Czytaj dalej

Projekt i wykonanie strony internetowej graffik.com.pl

UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.